Jak získat levné havarijní pojištění

K získání levného pojištění vede několik cest. Jednou z cest, jak získat levné havarijní pojištění, je využití nabídek pojišťoven poskytovaných v oblasti pojištění motorových vozidel. Zájemce si může zvolit, jaká varianta pojištění motorového vozidla mu bude nejvíce vyhovovat a to nejen s ohledem na cenu pojistky, ale i na optimální rozsah pojištění. Je více než krátkozraké myslet si, že postačí zaplatit jen povinné ručení. K tomu, aby byla pokryta alespoň většina možných rizik je třeba i dalších variant autopojistek. Z povinného ručení se veškeré škody neuhradí. Při provozování motorového vozidla mohou nastat situace, kdy povinné pojištění nepokrývá vzniklou škodu. V těchto případech je třeba i dalších připojištění motorových vozidel. Jak, ale neplatit zbytečně víc, než je třeba?

auta

Pojistné balíčky

Levné havarijní pojištění je možné získat i v rámci pojistných balíčků. Většina pojistných subjektů akreditovaných k poskytování povinných pojištění motorových vozidel mimo to nabízí i celou řadu pojistných produktů sloučených do takzvaných „ pojistných balíčků“. Jejich obsahem bývá sloučení nejběžnějších pojistek na auta. Kromě povinného ručení obsahuje i havarijní pojištění a některá další připojištění. Jejich výhodou je nejen cenové zvýhodnění, ale co je nejdůležitější je skutečnost, že se tím rozšiřuje i pojistné krytí dalších případných škod na vozidle.

Komplexní pojištění

Pokud chcete levné havarijní pojištění, lze ho získat i v rámci komplexního pojištění motorového vozidla. Komplexní pojištění zahrnuje nejběžnější autopojištění, která pokrývají v rozšířené míře případné škody na majetku, či zdraví. Výhodou této formy pojištění je, lze dohodnout přímo s vybranou pojišťovnou druhy případných pojištění vozidla. Komplexní pojištění představuje sloučení vícera pojistek v jednu, čímž je dáno i určité zvýhodnění konečné ceny autopojistky.